روش‌‌‌های معجزه آسا برای رفع چین و چروک صورت

رفع چین و چروک صورت گالری پرگاس

داشتن پوستی صاف و یکدست، یکی از آرزوهای بانوان و آقایان است. اما بروز چین و چروک بر روی صورت، اقتضای بالا رفتن سن ماست. این روزها ، روش‌‌‌های مختلفی وجود دارند که می‌‌توانند برای رفع چین و چروک صورت مورد استفاده قرار گیرند. جوانسازی پوست با کمک این روش‌‌‌ها ، امکان پذیر است، اما تا یک حد مشخصی!

نباید انتظار داشت که با کمک روش‌‌‌های جوانسازی پوست و درمان چروک صورت، پوست یک فرد ۵۰ ساله را به پوست یک فرد ۲۰ ساله تبدیل کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با روش‌‌‌های رفع چین و چروک صورت، صحبت کنیم تا با کمک این روش‌‌‌ها ، پیری پوست خود را به تاخیر بیندازید.

 

روش‌‌‌های درمان چروک صورت و دست‌ها

این روزها با پیشرفت تکنولوژی روش‌‌‌های جدید برای درمان چروک‌‌‌های پوست وجود دارند که هر کدام اثربخشی خاص خودشان را دارند. روش‌‌‌های رفع چین و چروک پیشانی، دور چشم‌ها و … می‌‌توانند برای هریک از افراد اثربخشی متفاوتی داشته باشند. بنابراین، لزوما یک‌ روش درمان چروک صورت اثربخش برای گروهی از افراد، بهترین درمان چین و چروک پوست صورت نیست.

از جمله روش‌‌‌های درمان چین و چروک پوست صورت و دست‌‌‌ها ، عبارتند از:

  • استفاده از کرم رفع چین و چروک صورت

یکی از بهترین روش‌‌‌های رفع چین و چروک پوست، استفاده از کرم رفع چین و چروک صورت است. این کرم‌ها حاوی ویتامین سی، آنتی‌اکسیدان‌‌‌های مختلف و احتمالا کلاژن و هیالورونیک اسید هستند. به دلیل اینکه کرم‌‌‌های رفع چین و چروک صورت، می‌‌توانند کلاژن سازی را در پوست تقویت کنند، در جوانسازی پوست نیز نقش دارند.

  • داشتن تغذیه مناسب و غنی از پروتئین و آنتی‌اکسیدان‌‌‌ها

یکی از علت‌‌‌های به وجود آمدن پیری زودرس در پوست، کاهش کیفیت غذا و عدم مصرف آنتی اکسیدان‌‌‌ها ست. آلودگی هوا، عوامل محیطی و … همگی باعث تولید بیشتر رادیکال‌‌‌‌های آزاد در پوست می‌‌شوند و پروتئین کلاژن را از بین می‌‌برند. این موضوع باعث ایجاد چین و چروک‌‌‌های پوستی می‌‌شود.

داشتن تغذیه مناسب و خوردن آنتی اکسیدان‌‌‌های مختلف، یکی از بهترین روش‌ها برای رفع چین و چروک پوست صورت است. از جمله مواد غذایی که حاوی آنتی‌اکسیدان و مواد مغذی‌اند، می‌‌توان به گوجه، گوشت ماهی و سبزیجات مختلف اشاره‌کرد.

 

جوانسازی پوست گالری پرگاس

 

  • درمان گیاهی چین و چروک صورت

درمان گیاهی چین و چروک صورت، این روزها به معجزه رفع چین و چروک صورت تبدیل شده است. چرا که بسیاری از‌‌ترکیبات گیاهی، می‌‌توانند با تولید بیشتر کلاژن در پوست، پوست صورت را جوان و صاف کنند. البته برای درمان گیاهی چین و چروک صورت، باید حتما با دقت زیاد پیش بروید تا مشکلی برای پوست شما پیش نیاید.

  • رفع چین و چروک صورت با لیزر

یکی دیگر از بهترین روش‌‌‌های رفع چین و چروک دور چشم، پیشانی و کل پوست صورت، استفاده از لیزر است. لیزر بدون اینکه به پوست صورت آسیبی وارد کند، باعث جوانسازی پوست می‌‌شود. لیزر فرکشنال یکی از بهترین روش‌‌‌های درمانی برای چین و چروک‌‌‌های پوست صورت است.

  • مصرف مکمل‌‌‌های تغذیه ای حاوی کلاژن

شاید بهترین درمان چین و چروک صورت، استفاده از مکمل‌‌‌های تغذیه ای حاوی کلاژن باشد. به دلیل اینکه عامل اصلی بروز چین و چروک‌‌‌های پوستی، کمبود کلاژن در پوست است؛ می‌‌توان با مصرف مکمل‌‌‌هایی که حاوی کلاژند، چین و چروک‌‌‌های پوستی را محو کرد.

مکمل‌‌‌های تغذیه ای حاوی کلاژن، فواید بی‌شماری برای بدن دارند. از این رو بدون اینکه آسیبی به ارگان‌‌‌های مختلف بدن وارد کنند، می‌‌توانند باعث جوانسازی پوست نیز شوند.

 

درمان چروک صورت گالری پرگاس

 

رفع چین و چروک‌‌‌های صورت با روش‌‌‌های خانگی

تا به اینجای مقاله ۵ روش کلی برای درمان چروک صورت را توضیح دادیم. اما شاید برخی از این روش‌ها هزینه‌بر باشند و افراد قادر به انجام آن‌ها نباشند. در این زمان است که رفع چین و چروک صورت با روش‌‌‌های خانگی به کمک می‌‌آیند تا به افرادی که دارای چین و چروک‌‌‌های ریز در دور چشم و روی پیشانی هستند، کمک کنند.

  • استفاده از ماسک موز

یکی از بهترین میوه‌‌‌هایی که می‌‌تواند برای رفع چین و چروک مورد استفاده قرار گیرد، موز است. موز به دلیل داشتن‌‌ترکیبات مغذی، ویتامین‌ها و …، برای پوست صورت و بدن بسیار مفید است. برای تهیه ماسک موز، کافیست که مقداری از موز را له کنید و سپس، روی پوست صورت خود قرار دهید.

اجازه دهید که موز له شده به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بر روی پوست شما باقی بماند. سپس، پوست خود را آبکشی کنید. می‌‌توانید در طول هفته ۲ الی ۳ بار از ماسک موز استفاده کنید تا شاهد رفع چین و چروک‌‌‌های پوستی خودتان باشید.

  • مصرف تخم مرغ و اثر پروتئین خوب آن!

تخم مرغ یکی از بهترین مواد غذایی است که به علت داشتن پروتئین بالا، برای پوست نیز مفید است. سفیده تخم مرغ، برای جوانسازی پوست، لایه برداری پوست صورت و رفع چین و چروک‌‌‌های پوستی بسیار مفید بوده و اگر به صورت منظم استفاده شود، باعث زیبایی پوست خواهد شد.

برای مصرف تخم مرغ به عنوان یک ماسک، کافیست که یک سفیده تخم مرغ را جدا کنید و کمی‌‌هم بزنید. سپس، با کمک یک برس و یا پنبه سفیده تخم مرغ را روی پوست صورت خودتان بزنید. برای افزایش اثربخشی سفیده تخم مرغ، چند دستمال کاغذی بر روی پوست خودتان قرار دهید. پس از خشک شدن سفیده تخم مرغ (حدود ۱۵ دقیقه) ماسک را با آب ولرم از روی صورت خود پاک کنید.

  • ماسک آلوئه ورا و رفع چین و چروک‌‌‌های پوستی

یک درمان گیاهی چین و چروک پوست صورت، استفاده از گیاه آلوئه ورا است. آلوئه ورا نقش موثری در جوانسازی پوست و رفع چین و چروک‌‌‌های پوستی دارد. با مصرف موضعی آلوئه ورا، پوست صورت شما شاداب‌‌تر و جوان‌‌تر خواهد شد.

روش‌‌‌های مختلفی برای تهیه ماسک آلوئه ورا وجود دارند که یکی از ساده‌‌ترین روش‌‌‌ها ، استفاده از ژل داخلی آلوئه ورا بر روی پوست است. می‌‌توانید در هفته ۲ الی ۳ بار، ژل آلوئه ورا را روی پوست خود قرار دهید و پس از گذشت ۱۵ دقیق از روی پوست صورت خود بشویید.

  • استفاده از جوش شیرین برای کاهش چین و چروک پیشانی

جوش شیرین برای چین و چروک صورت بسیار مفید است و می‌‌تواند با کاهش خط ایجاد شده بر روی پیشانی و حتی دور چشم، پوست را جوان کند. برای استفاده از جوش شیرین جهت کاهش چین و چروک پیشانی، می‌‌توانید یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک قاشق آب مخلوط کنید تا یک خمیر بدست بیاید. سپس، خمیر بدست آمده را روی پیشانی، پوست صورت و نواحی مورد نیاز مانند گردن و چانه بزنید. اجازه دهید که خمیر به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بر روی پوست صورت شما باقی بماند.

پس از گذشت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه خمیر جوش شیرین را از روی پوست پاک کنید و پوست خود را با آب ولرم بشویید. در صورت نیاز از کرم‌‌‌های مرطوب کننده برای کاهش خشکی پوست استفاده کنید. می‌‌توانید جوش شیرین را هر هفته برای رفع چین و چروک صورت خودتان استفاده کنید.

 

رفع چین و چروک دور چشم گالری پرگاس

 

نتیجه گیری

در این مقاله در گالری پرگاس سعی کردیم روش‌‌‌های کاربردی را برای رفع چین و چروک صورت، پیشانی و دور چشم به شما پیشنهاد کنیم. برخی از روش‌‌‌ها، کاملا خانگی‌اند و شما بدون دردسر می‌‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید. برخی از روش‌ها نیز غیر خانگی‌اند و شما باید برای انجام آن‌ها کمی‌‌هزینه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.