روتین پوستی چیست؟ آموزش و مراحل آن

Translation results What is a skin routine pargaas

روتین پوستی یکی از اقداماتی برای پوست محسوب می‌شود که در این چند سال اخیر، خیلی مورد توجه قرار گرفته است. روتین پوستی موجب می‌گردد که پوست ما ثباتش را حفظ کند و مدت طولانی‌ای جذاب و جوان بماند. باید به یاد داشته باشید که روتین پوستی یک‌‌سری مراحلی دارد که باید برای انجام آن، مطالبی بیاموزید و سپس آن‌ها را دنبال کنید. حالا ما در ادامه مقاله این مطالب را برای شما خواهیم گذاشت، اما قبل از آن باید بدانید که اصلا روتین پوستی چیست؟

روتین پوستی به چه نوع اقداماتی گفته می‌شود؟

روتین پوستی به اقداماتی گفته می‌شود که هر فرد باید یک‌ سری از موادی(مانند سرم‌ها )که روی پوستش سازگارتر است را به طور روزانه مصرف کند. این اقدامات برای انواع پوست‌ها اعم از پوست‌های چرب و مختلط و خشک و معمولی و حساس، در نهایت متفاوت انجام می‌گیرد، اما روند کلی آن‌ها به یک دیگر شبیه‌ است. روتین پوستی روزانه از صبح آغاز می‌گردد و تا شب هم برای انجام آن باید مراحلی طی گردد. حالا با توجه به نوع پوست‌های متفاوت، ما انواعی از روتین‌ها را قرار داده‌ایم که می‌توانید آن‌ها را با فهمیدن نوع پوستتان در ادامه دنبال کنید.

 روتین پوستی پوست‌های خشک تا معمولی

برنامه روتین پوستی برای تمامی پوست‌ها از پاکسازی پوست آغاز می‌گردد. برای پوست‌های معمولی تا خشک هم باید یک‌‌سری از مراحلی را طی کرد تا پوست در ابتدا کاملا تمیز گردد. برخی‌ها به اشتباه تصور می‌کنند که این مرحله نباید برای پوست‌های خشک انجام گیرد که البته این تصوری کاملا اشتباست.  بعد از پاکسازی نوبت استفاده از ژل ژشست‌و شو می‌رسد. این ژل‌ها به تعداد فراوانی برای افرادی که این نوع پوست را دارند، در بازار مهیا شده است. به یاد داشته باشید مرحله پاکسازی و استفاده از ژل دو مرحله متفاوت محسوب می‌شوند.

رسیدگی به پوست صورت در مرحله سوم برای پوست‌های خشک به تونر زدن می‌رسد. بعد از این فردی که پوست خشک دارد باید مرطوب کننده مناسب پوستش را بزند و در آخر هم ضد آفتاب مصرف کند.

روین پوستی پوست‌های حساس

روتین پوستی پوست‌های حساس مانند تمامی پوست ها با پاک کننده ها آغاز می‌گردد. این نوع پوست‌ها دیگر مرحله استفاده از ژل شست‌و شو را طی نمی‌کنند و بعد از شست‌و شو روتین فرد مستقیم به مرحله تونر می‌رسد. مابقی مراحل هم در این پوست‌ها کاملا مشابه پوست‌های خشک طی می‌گردد.

روتین پوست‌های مختلط

افرادی که پوست مختلط دارند معمولا به این صورت‌اند که گونه‌ها و اطراف لب‌های آن‌ها خشک دیده می شود و مابقی نقاط صورت با چربی همراه است. این نوع پوست‌ها هم مانند پوست‌های حساس باید برای روتین پوستی  تمام مراحلی که برای روتین‌های قبلی گفتیم طی کنند.

روتین پوستی پوست‌های چرب

ترتیب بروتین پوستی در پوست‌های چرب دقیقا مشابه پوست‌های خشک است. در این روتین در ابتدا فرد باید صورتش را پاکسازی کند و بعد ژل شست‌وشو به کار ببرد. در مرحله سوم از این روتین، فرد باید مرطوب کننده بزند و در آخر هم او باید با یک ضد آفتاب کار را به اتمام ‌رساند. به یاد داشته باشید که تمام این موادی که فرد باید در طی مراحل روتین پوستی بزند، با روتین پوست‌های چرب متفاوت است. برای مثال مرطوب کننده‌ای که برای پوست‌های خشک مصرف می‌شود به شدت با پوست‌های چرب متفاوت است.

خب تا به الآن فهمیدیم که هر پوستی باید چه روتینی داشته باشد. اما فهمیدن این نکات مراقبت پوستی کافی نیست. چرا که شما باید بدانید که در شب و روز هم برای روتین هایی پوستی تفاوت‌هایی دیده می شود. حالا در ادامه با هم دیگر تفاوت روتین شب و روز(صبح) را بررسی خواهیم کرد.

 

روتین مراقبت روزانه پوست

تقریبا همه پوست‌ها باید با روزشان را با شوینده‌ها آغاز کنند. بعد از آغاز با شوینده نوبت به تونرها می‌رسد. تونرها برای پوست بسیار مفید هستند و هرگز نباید آن‌ها را شست‌وشو دهید. بعد از تونر زدن باید پوستتان را با سرم ها آمیخته کنید. حالا نوبت آن می‌رسد که بنا به شرایط مرطوب کننده و یا آبرسان مد نظر خود را مصرف کنید.

( نکته‌ای که در اینجا باید بدانید تفاوت آبرسان‌ها با مرطوب کننده‌ها است. آبرسان‌ها و مرطوب کننده‌ها در میزان چربی خود اختلاف دارند. آبرسان‌ها برای کسانی که پوست آن‌ها مستعد جوش زدن است گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود. اما افرادی که پوست خشک دارند، باید از مرطوب کننده‌ها استفاده کنند.)

 

 

در مرحله بعد از زدن آبرسان و یا مرطوب کننده حالا افرادی که سنی بالای ۲۵ سال دارند، باید انواع کرم‌های دور چشم خود را نیز مصرف کنند. (این کرم‌ها برای اشخاصی که بالای ۴۰ سال هستند بسیار واجب محسوب می شود.) بعد از کرم‌های دور چشم شما باید ضد آفتاب مد نظر خود را نیز بزنید و بعد اگر خواستید می توانید از لوازم آرایش دلخواه و البته مناسب خود هم استفاده کنید. در واقع بعد از زدن ضد آفتاب روتین پوستی به اتمام می رسد و استفاده از محصولات آرایشی در این به دلخواه افراد بر خواهد گشت.

روتین مراقبت شبانه پوست

خ ب برنامه مراقبت روزانه پوست را برای شما گفتیم. حالا می خواهیم در رابطه با روتین شبانه هم مطالبی بگوییم. از همین الان باید بدانید که برای یک پوست شفاف شما هم باید هم از روتین روزانه و هم شبانه استفاده کنید. تفاوت روتین روزانه و شبانه در این است که در روتین روزانه هدف بیشتر محافظت از پوست است و در روتین شبانه ما قصد داریم که به پوستمان تغذیه رسانی کنیم.  به یاد داشته باشید که به طور کلی پوست در شب تغذیه رسانی می‌شود و اگر ما موادی به آن بزنیم که موجب گردد این تغذیه رسانی به بهترین شکل ممکن انجام گیرد، در واقع روتین مراقبت شبانه پوست را انجام داده‌ایم.

خب روتین مراقبت شبانه پوست هم با زدن پاک کننده‌ها آغاز می شود. در مرحله بعد باید از انواع شویند‌ها استفاده کنید. حالا تونر را باید بر روی پوست خود پخش کنید و سرم را نیز بعد از تونر بر روی پوست خود به کار ببرید. بعد از این مرحله باید کرم دور چشم زده شود و مرطوب کننده هم بعد از آن باید بر روی پوست قرار گیرد. حالا در مرحله آخر ترتیب روتین پوستی شبانه اینگونه تمام می شود که باید یک لایه بردار روتین را به اتمام رساند. در واقع تفاوت روتین روزانه و شبانه این است که در روزانه روتین با ضد آفتاب به اتمام می رسد اما شبانه نیاز به لایه بردار دارد.

به یاد داشته باشید که در بین روتین صبح و شب شما می توانید  از ویتامین  c  هم استفاده کنید. این ویتامین پوست را روشن می سازد.

 

جمع بندی

به پایان مقاله روتین پوستی رسیدیم. ما در این مقاله سعی کردیم که در ابتدا به شما با توجه به پوستتان آموزش‌هایی در جهت به کار بردن یک روتین عادی بدهیم.  در مرحله بعد تلاش ما این بود که با روتین روزانه و شبانه هم به طور کامل آشنا شوید. حالا اگر شما از کسانی هستید که به مطالب اینچنینی علاقه دارید، می توانید سایر مقالات گالری پرگاس را نیز دنبال کنید.

1 دیدگاه برای “روتین پوستی چیست؟ آموزش و مراحل آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.